سبد خرید

کاربردهای صندل طبی و فواید آن

صندل طبی چیست

اصلی ترین و مهمترین تفاوت اساسی یک صندل طبی با یک صندل معمولی در زیره صندل می باشد. زیره صندل طبی باید بگونه ای باشد که کاملا گودی کف پای شما را پر بکند و کاملا احساس نرمی و راحتی در پای خود داشته باشید. با انتخاب یک صندل طبی مناسب و استاندارد می تواند بسیاری از دردها و بیماری های پا و کمر و ستون فقرات را درمان کرد. از جمله بیماری هایی همچون بیماری کف پای صاف و خارپاشنه.

اگر به فروشگاه‌های عرضه‌کننده محصولاتی مانند صندل، سری بزنید با دنیایی از انواع و اقسام مدل‌های گوناگون صندل در رنگ ‌بندی ‌های متنوع روبه ‌رو خواهید شد. صندل ‌هایی با طرح‌ ها و مدل‌های فریبنده که افراد را برای خرید وسوسه می‌کنند.

خرید این صندل‌های دل‌ فریب و زیبا اگر برای استفاده کوتاه‌ مدت مثلاً استفاده در یک مهمانی باشد، مانعی نداشته و به پاهای شما آسیب وارد نمی‌کند. اما اگر صندل را برای استفاده طولانی‌مدت مانند استفاده در محل کار و یا در منزل می‌خواهید خریداری نمایید موضوع متفاوت خواهد بود چرا که بعضاً مدل‌های مختلف صندل‌های موجود در بازار مناسب نبوده و استانداردهای لازم را ندارند.

کارخانه کفش سهند

خربد صندل مردانه

کاربردهای صندل طبی در مراقبت از سلامت پا

مدل‌های جذاب و متنوعی از انواع صندل طبی زنانه و مردانه در بازار وجود دارد. اما اهمیت آن‌ها محدود به زیبایی‌شان نمی‌شود. این محصولات از کاربردهای درمانی زیادی برخوردارند. اگر بخواهیم به برخی از کاربردهای انواع صندل‌های طبی مردانه و زنانه در مراقبت از پا اشاره کنیم باید از موارد زیر نام ببریم:

جلوگیری از پدید آمدن خار پاشنه

جلوگیری از به وجود آمدن پینه و میخچه

عدم ایجاد تورم در عصب پا

راحتی استفاده برای کسانی که دچار مشکل صافی کف پا هستند

کاهش درد زیر پنجه در کسانی که زیاد راه می‌روند یا وزن بالایی دارند

جلوگیری از ایجاد درد و سفتی شست پا

جلوگیری از ایجاد یا تشدید درد در کسانی که آرتروز زانو دارند

کاهش التهاب فاسیای کف پا

 

بررسی بخش های مختلف صندل

یکی از مهمترین قسمتهای هر کفش و صندل ، بخش پشتیبان کننده از از کف و قوزک پاه می باشد. عمدتا در خصوص صندل مردانه معمولا بند صندل اینکار رابه بهترین نحو انجام می دهد. اگر قطر کفی کفش و صندل کلفت باشد استفاده مکرر از این محصول معمولا دچار سایش شده و باعث ناراحتی پاه می گردد. این می تواند Fasciitis کف پا (که می تواند بسیار دردناک باشد) ، خار پاشنه یا حتی عدم انطباق مچ پا باشد.

اگر عادت به پوشیدن صندل ندارید و یک جفت صندل مردانه و زنانه بدون بخش کفی قوس دار سبب خسته شدن پاه می گردد. در عین استفاده از صندل در مدت زمان طولانی گرفتگی پاه را بهمراه آورده و سبب ایجاد پینه در اثر فشار بر بعضی از قسمت های پا می شود. توجه به این نکته چندین راه حل برای به حداکثر رساندن راحتی و اطمینان از نگه داشتن پاهایتان در بهترین حالت ایجاد می کند. یکیمزیت کفی قوسدار صندل کاهش درد آرتز می باشد … ممکن است شما سوال کنید که چگونه از کفی قوس دار برای صندل مردانه و یا زنانه استفاده می کنند.

صندل ها دارای طرح های مختلف شامل: بندار، لانگشتی و صندل جلو بسته می باشد. خرید صندل مردانه و یا زنانه ای که دارای کفی قوسی مطابق با استانداردهای ارتوپدی باشد در واقع می تواند به درمان برخی بیماری ها مانند قوس های افتاده و ورم کف پا کمک کند. با گذشت زمان عضله ای که از طریق کف پای شما بین انگشتان و استخوان پاشنه شما قرار دارد می شود و از تنش ایجاد شده هنگام راه رفتن می کاهد.

صندل های بند دار

اگر برنامه این است که یک روز رابا جنب و جوش پشت سر بگذارید، و در عین حال هنوز هم می خواهید مزایا و حمایتی را که به طور معمول از یک جفت کفش کامل به دست می آید را داشته باشید، استفاده از صندلهای بند دار مردانه، زنانه و بچه گانه سبب می شود چنین حسی را داشته باشید. بندهای موجود در صندل به گونه ای طراحی شده اند که پا را در کف پایه صندل محکم کرده و حرکت پا را بروی کف صندل کاهش داده و در نهایت از این داستان (که می تواند باعث زخم و پینه پا شود) جلوگیری کند.

بیشتر بندهای صندل مردانه قابل تنظیم هستند و این گزینه را برای همه افرادی که به دنبال کمی انعطاف پذیری بیشتر هستند انتخاب بسیار معقول و منطقی می باشد. بند های صندل معمولاً در قسمت بالای پا قرار و در زیر مچ پا قرار می گیرند، صندل های ورزشی مردانه همچنین دارای یک بند قابل تنظیم بر روی وسیع ترین قسمت پا هستند که از نظر عرض کاملاً قابل تنظیم. هستند. برخی از صندل ها ممکن است بند در اطراف مچ پا نداشته باشند اما ممکن است یک بند قابل تنظیم در قسمت بالای پا داشته باشند، این سبک به ویژه برای هر کسی. که با تورم پا دست و پنجه نرم می کند بسیار مفید است،

زیرا به شما امکان می دهد در طول روز صندل را مطابق میل خودتان تنظیم کنید. صندل های مردانه دارای بندهای پاشنه پا نیز جایگزین مناسبی برای دمپایی های که معمولا لیز هستند می باشد زیرا استفاده از بند در این صندل امنیت بالای را برای پاه فراهم می کند. اگر هنوز از طرفداران اساسی صندل مردانه هستید و نمی خواهید بر پای شما فشاری وارد شود استفاده صندل بند دار گزینه مناسبی می باشد.

صندل های جلو بسته

انتخاب صندل هایی جلوبسته احتمالاً یکی از بهترین گزینه ها برای شماست اگر به دنبال محصولات ترکیبی هستید این محصول نوعی کفش که با ترکیبی از صندلم باشد که دارای اشکال ضربدری شده می باشد. مزیت صندل جلو بسته این است که  استانداردهای کفش را پشتیبانی می کند

و در عین حال دارای تنفس صندل نیز می باشد.صندل های جلو بسته برای افرادی که مشتاق به پیاده روی هستند یک انتخاب عالی نیز می باشد. اگر یک روز پرماجرا را در نظر دارید که زمینی که در آن قدم می زنید کمی ناهموار باشد، صندل هایی جلو بسته از پای شما در برابر عوامل مختلف بهتر محافظت می کند. اگر برنامه شما این است که زیاد پیاده روی کنید و انتظار می رود زمین به خصوص سخت باشد ، اینجاست که باید صندل های ورزشی را با یک جفت صندل جلو بسته عوض کنید. ایمن بودن بهتر از پشیمانی است ، غالباً صندل های جلو بسته مردانه دارای یک کف کمی مقاوم تر هستند زیرا برای شرایط شدیدتر طراحی شده اند.

صندل های راحتی طبی چگونه می توانند سلامت پا را بهبود بخشند؟
دردی که همراه با بدشکلی پا است را کاهش می دهد
پا یک اندام پیچیده است که از ۲۸ استخوان، ۳۳ مفصل، ۳۴ عضله و ۱۱۲ رباط تشکیل شده است. بدشکلی‌هایی که می‌توانند بر آن تأثیر بگذارند بسیارند: هالوکس والگوس، کف پای صاف، کف پای توخالی، ناهنجاری‌های انگشتان پا، و غیره. همچنین دلایل زیادی وجود دارد: وراثت، بیماری، ضربه، پیری، راه رفتن با پای برهنه و غیره.

در همه موارد، پوشیدن صندل‌های مناسب می‌تواند به تسکین درد ناشی از بدشکلی‌ها کمک کند. آنها با ارائه پاسخی هدفمند به نیازهای خاص پاهای معمولی، تکیه گاه شما را اصلاح می کنند. پایداری را بهبود می بخشند، تاثیر زمین بر پا را محدود می کنند و راحتی در راه رفتن را افزایش می دهند.

 

چرا باید از صندل‌ طبی استفاده کرد؟

استفاده از صندل طبی دلایل گوناگون و بسیاری دارد که دراین ‌خصوص می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  1. هنگامی ‌که شما از صندل‌ طبی استفاده می‌کنید، وضعیت پاهایتان اصلاح خواهد شد. چراکه این صندل ‌ها باعث می‌شوند پاهای شما با اندام ‌های تحتانی بدنتان تطابق بیشتری داشته باشد. همچنین این صندل‌ها فشارهای وارد شده بر مچ پاها، کمر و زانوها را در هنگام ایستادن کاهش می‌دهند.
  2. کفی و زیره محکم و راحت صندل‌های طبی باعث شده که این صندل‌ ها نسبت. به سایر صندل ‌های غیر طبی حفاظت بیشتری از پاهای شما در هنگام راه‌رفتن داشته باشند.
  3. صندل طبی به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که شما به‌ راحتی و با آرامش می‌توانید با آنها راه بروید. و همچنین باعث خنک نگه‌ داشتن پاهای شما در هنگام راه‌رفتن در هوای گرم می‌شوند.
  4. صندل‌ طبی به دلیل داشتن پد مخصوص در قسمت پاشنه آنها باعث کنترل حرکات شما در هنگام راه‌ رفتن شده و از پرونیشن زیاد پا جلوگیری می‌کنند.
  5. هنگامی‌که شما از صندل طبی برای راه‌ رفتن استفاده می‌کنید. پاهای شما به عنوان یک تکیه‌گاه محکم برای بدنتان عمل کرده و باعث می‌شود. تا بدن شما در حالت تراز و به‌ صورت مناسب قرار گیرد. چرا که قدم برداشتن با این صندل‌ها بسیار راحت بوده و کشیدگی عضلات پای شما را .به حداقل رسانده و فشار وارد شده بر قوس پای شما را کاهش می‌ دهند.

 

برای مشاوره و خرید صندل با مدیر فروش سهند تماس بگیرید : 02191300014

شماره واتساپ : 09015855580

پیج اینستاگرام سهند : sahanshoes_co

خریدی بدون واسطه و مستقیم از تولیدی برند سهند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت