سبد خرید

چرا زیره PU محبوبیت بیشتری نسبت به EVA و PVCدارد؟

EVA یا PVC

تا حدودی با انواع زیره های مورد استفاده در صنعت کفش و خرید کفش های باکیفیت اشنا شدیم و حال یک سوال مهم و اساسی بوجود می اید کدام زیره کفش بهتر است ؟ زیره PU، زیره EVA یا زیره PVC ؟

در طول سال ها ، صنعت کفش با استفاده از ازمایش مواد مختلف  بهترین ماده برای تولید کفش ، کفش ورزشی و صندل را جستجو کرده است.

زیره PU، زیره EVA یا زیره PVC خرید کفش

در حالی که بسیاری از این مواد در معیارهای خاص خودشون نتایج استثنایی را به نمایش می گذارند ،اما در مقیاس کلی یک ماده وجود دارد  ، که بیشتر در تولید کفش قرار میگرد  و ان ( پلی اورتان :PU) است.

از زمان ظهور ، پلی یورتان در میان صنعت کفش محبوبیت پیدا کرده است آنچه باعث محبوبیت پلی یورتان شده مجموعه گسترده ای از کیفیت آن است که به تهیه کنندگان این اجازه را میدهد آن را به عنوان یک ماده مناسب و مرسوم برای انواع کفش ارائه دهند.

از زمان استفاده اولیه در کفش های ایمنی آن را به یکی از بهترین مواد کف کفش تبدیل کرده.

 

کفش های ورزشی

این ماده استثنایی اکنون شاخه های خود را گسترش داده است زیرا تولید کنندگان شروع به استفاده از زیره PU برای صندل ،کفش ورزشی مربیان،و گاها کفش کتانی کرده اند.

سوالی که هنوز هم وجود دارد این است که چگونه پلی یورتان می تواند رقبای معمولی خود را شکست دهد تا به این موفقیت برسد. بیایید به سفر جذاب PU برای تبدیل شدن به روح صنعت کفش نگاهی بیندازیم!

زیره PU، زیره EVA یا زیره PVC خرید کفش

کفی PU در مقابل کفی چرمی:

چرم به دلیل زیبایی، بافت و خاصیت ارتجاعی طبیعی که دارد ، یک رقیب دشوار است.

با این حال ، وقتی به برخی از ویژگی های غیر قابل مذاکره مانند دوام ، تنفس ، مقاومت در برابر آب ، عایق و بسیاری دیگر از آن می پردازیم ،به راحتی به پلی اورتان میبازد.

اگر این ویزگی ها کافی نبود که تولیدکنندگان بتوانند پلی اورتان را نسبت به چرم ترجیح دهند ، هزینه نسبتاً بالاتر چرم باعث شد تا کف PU در این جنگ پیروز شود.

 

زیره PU در مقابل کف EVA:

اتیل وینیل استات (EVA) ماده ای است که سالها در کف کفش های ورزشی استفاده می شود به دلیل تراکم بسیار کم که آن را در زیر پا بسیار کشسان و نرم می کند.

در حالی که لمس و راحتی بالایی در کفش های ورزشی ایجاد می کند ، و EVA را به یکی از بهترین مواد کفش تبدیل می کند ، اما به کف PU باخت زیرا کاربرد آن فقط مخصوص میانه کفش است.

همچنین ، عدم توانایی EVA در مقاومت در برابر سایش و فشرده سازی طولانی مدت و سهولت برداشتن خاک در سطح،انرا به یک ماده ی نامناسب برای استفاده در کفش های دیگر کرده است.

از سوی دیگر،صنعت کفش همچنان به استفاده از کف PU برای تولید صندل و کفش های کتانی ادامه می دهد.بنابراین ،نه تنها یکی از بهترین زیره های کفش است بلکه تقریباً برای انواع کفش ها نیز بهترین است.

 

زیره PU در برابر زیره PVC:

کف ساخته شده از همان ماده ای که برای تولید لوله های پلاستیکی سخت استفاده می شود ،یعنی پلی وینیل کلراید (PVC)،یک رقابت سخت را به کف PU ارائه می دهد.

این ماده در مقاومت در برابر عایق ، دوام و سایش ، آب و مواد شیمیایی بسیار سخت و عالی عمل کرده است.

با این حال ، تامین کنندگان زیرهPU نیازی به نگرانی نداشتند،زیرا در طولانی مدت زیره ی PVC با تهویه ی ضعیف و همچنین بافت ضعیف کف ان که باعث ایجاد چسبندگی میشود،همچنان PU را به بهترین زیره کفش تبدیل میکند.

 

زیره PU در مقابل زیره لاستیکی:

بعد از شکست آشکار کف چرم طبیعی در برابر کف PU،خط بعدی ، کف لاستیکی تولید شده به روش مصنوعی بود.

در میان انواع مختلف لاستیک ، لاستیک ولکانیزه در برابر پلی اورتان به عنوان قوی ترین رقیب با توانایی ضد آب بودن ، و خشک و گرم نگه داشتن پاها، ایستاد.

با این حال ، دوام بالاتر و ویژگی های سبک پلی یورتان،برای تولید کنندگان کافی بود تا انرا ترجیح دهند.

زیره PU، زیره EVA یا زیره PVC خرید کفش

10 نکته ای که باید در هنگام خرید کفش به ان دقت شود:

هنگام خرید کفش ،علاوه بر دقت کردن به زیبایی و ظاهر کفش،باید راحتی و عملکرد انرا نیز در نظر بگیرید.این 10 نکته می تواند به شما در انتخاب کفش مناسب کمک کند:

1.پای خود را بر روی برگه قرار داده و انرا ترسیم کنید و هنگام خرید کفش انرا به همراه داشته باشید.

 کفشی را که فکر می کنید میخواهید خریداری کنید در بالای ردیابی قرار دهید.اگر کفش باریکتر یا کوتاهتر از ردیابی است ، حتی آن را امتحان نکنید.

2. بعد از ظهر برای خرید کفش اقدام  کنید.پای شما با استفاده از آن در طول روز به طور طبیعی منبسط می شود.

3.همان جورابی را که می خواهید همراه کفش بپوشید در فروشگاه بپوشید.

4.از یک فروشنده بخواهید هر دو پای شما را اندازه بگیرد – و هر وقت کفش جدید می خرید اندازه گیری شود.

پا با افزایش سن تغییر می کند ، اغلب بزرگتر و گسترده تر می شود. اگر یک پا بزرگتر از پای دیگر است ، سایز متناسب با پای بزرگتر را بخرید.

5.کفش را بپوشید. بالای کفش را به آرامی فشار دهید تا مطمئن شوید حدوداً نیم سانت از بلندترین انگشت پا و انتهای کفش فاصله دارید.این فضای کافی برای فشار دادن پای شما هنگام راه رفتن را فراهم می کند.

انگشتان پا را تکان دهید تا مطمئن شوید فضای کافی وجود دارد.

6.با کفش راه بروید تا احساس خودرا بسنجید.

آیا جای پاشنه پا کف پا کافی است؟آیا پاشنه ها کاملاً مناسب هستند ،یا اینکه خارج می شوند یا می لغزند؟کفش هایی را پیدا کنید که از ابتدا مناسب باشند.

7.به سطح راحتی خود اعتماد کنید از اندازه کفش گرفته تا موارد دیگر.اندازه ها بین تولید کنندگان متفاوت است.

و هر چقدر هم که یک تبلیغات ادعا کند این کفش ها راحت هستند ، شما قاضی واقعی هستید.

8.به عرض و همچنین طول توجه کنید.

اگر گوی پای شما در یک کفش خاص احساس فشردگی می کند ، اندازه ی بزرگتر انرا درخواست کنید؟ خرید کفش هایی که به اندازه نیم سایز بزرگتر هستند – نه کفش های خیلی بزرگتر – لزوماً مشکلی را حل نمی کند.

9.داخل کفش ها را لمس کنید تا ببینید آیا آنها دارای برچسب ، درز یا مواد دیگری هستند که ممکن است پای شما را تحریک کند.

10.کف پا را تست کنید. آیا آنها به اندازه کافی محکم هستند که از اشیا تیز محافظت کنند؟

آیا آنها بالشتک سازی می کنند؟

به ویژگی کفش هنگام گردش در فروشگاه  توجه داشته باشید. سعی کنید روی سطوح سخت و همچنین فرش راه بروید تا ببینید راحتی کفش روی هر دو وجود دارد.

زیره PU، زیره EVA یا زیره PVC خرید کفش

راه های خرید کفش به صورت انلاین:

1.به وب سایت های قابل اعتماد ، قابل شناسایی نگاه کنید.برای خرید کفش های با کیفیت ، بهتر است از وب سایت های فروشگاهی یا مارکی که می شناسید و به آنها اعتماد دارید خرید کنید.

اگرچه ممکن است قیمت های بهتری را از فروشندگان شخص ثالث پیدا کنید ، اما تضمین یکسانی در کیفیت و کفایت خرید کفش هایتان  نخواهید داشت.

به وب سایت های مارک رسمی و فروشگاه های قابل شناسایی که برای بهترین خدمات و محصولات به آنها اعتماد دارید پایبند باشید.
صفحه “درباره” سایت را بررسی کنید و برای اطمینان از قانونی بودن آن کمی مرور کنید.

وب سایت باید به خوبی طراحی شده باشد بدون هیچ گونه خطایی و اشتباه تایپی ، و هر محصولی باید دارای صفحه مخصوص به خود با توضیحات و اطلاعات اندازه باشد.

2.یک فرصت خوب وجود دارد که هنوز هم میتوانید کفش های خود را پس دهید.قبل از خرید ، سیاست بازگشت فروشگاه را به طور کامل بخوانید و بدانید که چه عواملی در بازگشت وجود دارد.

به دنبال سیاستی باشید که تا حد ممکن جامع باشد و برای شما مناسب باشد.

3.از مارکی که قبلاً خریداری کرده اید سفارش دهید تا از اندازه خود مطلع شوید.

اندازه گذاری در یک مارک تجاری کاملاً ثابت است ، بنابراین اگر اندازه خود را در یک کفش بدانید ، احتمال اینکه در سبک دیگری نیز همینطور باشید وجود دارد.

این امر به ویژه اگر کفش هایی به همان سبک خریداری می کنید بسیار صدق می کند.

به عنوان مثال اگر قبلاً یک جفت کفش ورزشی نایک خریده اید ، احتمالاً برای یک جفت کفش بسکتبال نایک از همان اندازه استفاده خواهید کرد.

این همیشه درست نیست ، اما مکان خوبی برای شروع برای اطمینان از نزدیکترین حد امکان است.

زیره PU، زیره EVA یا زیره PVC خرید کفش

محصولات مرتبط

دمپایی مدل حسام

دمپایی مدل شروین

دمپایی مدل شاهرخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت