سبد خرید

همه چیز راجع به کفش پاشنه بلند

پاشنه بلند

پاشنه های زیبا ، ظریف و توانمند یک وسیله اصلی در کمد لباس هر زن است. وقتی در حال خرید کفش پاشنه بلند هستید ، هیچ سبک به خصوصی وجود ندارد که متناسب با همه باشد ، و هر شخصی دارای قد و استایل مخصوص به خود میباشد.

بعضی از خانم ها دوست دارند که روزانه پاشنه بپوشند ، بعضی دیگر فقط وقتی لباس مجلسی می پوشند آنها را بیرون می آورند. در اینجا تمام سوالات شما  – از اندازه پاشنه ،از چگونگی پوشیدن اندازه مختلف پاشنه گرفته تا یافتن یک جفت کفش مناسب برای شما پاسخ داده شده است.

کفش پاشنه بلند ، پاها

آیا کفش پاشنه بلند راحت است؟

برای داشتن حداکثر راحتی و محافظت از پاها ، حتما کفشی بخرید که کاملاً خوش ساخت باشد ، نه اینکه فقط مد روز را در نظر بگیرید زیرا برخی از سبک ها به اندازه کافی از راحتی پا حمایت نمیکنند.

برخی از سبک ها با داشتن پاشنه های بلند خارج از حد طبیعی راه رفتن را سخت میکنند و همچنین منجر به مشکلات کمر میشوند. حتماً همیشه کفش های جدید خود را قبل از اینکه برای اولین بار با انها خارج شوید امتحان کنید.

کفش پاشنه بلند ، پاها

چگونه قد پاشنه اندازه گیری می شود؟

کفش های خود را روی یک سطح صاف قرار دهید.یک نوار اندازه گیری را در پشت کفش خود نگه دارید.سپس پاشنه ی پای خودرا در کنار پاشنه ی کفش قرار دهید و اختلاف انها را اندازه گیری کنید.

 

بهترین قد پاشنه برای من کدام است؟

ارتفاع مناسب کفش برای همه شما به اولویت شخصی و میزان راحتی در راه رفتن با پاشنه بستگی دارد.

پاشنه های زیر 7سانت راحتتر هستند.راه رفتن با پاشنه های بالای 7سانت کمی دشوارتر می شود و معمولاً مخصوص موقعیتهایی مانند جشن،عروسی، مهمونی،و یا شب هنگام است.

 

آیا می توانم قد پاشنه خود را تنظیم کنم؟

در صورت نیاز می توان ارتفاع پاشنه را تنظیم کرد – اما معمولاً فقط با چند میلی متر تنظیم می شود. اگر کفش های پاشنه بلند خیلی تنظیم شوند ،تعادل کفش تحت تأثیر قرار می گیرد و باعث ایجاد مشکلات هنگام راه رفتن می شود.

 

کاهش  قد پاشنه می تواند مشکلاتی ایجاد کند:

اصلی ترین مشکلی که کاهش ارتفاع پاشنه ایجاد می کند تحت عنوان ‘kick under'(لگد زدن به زیر)شناخته می شود.Kick under وقتی است که پاشنه کفش کمی زیر کفش جمع می شود.

زیرا پاشنه در اندازه ای نیست که برای کفش ساخته شده باشد. بهتر است توسط یک متخصص انجام شود:

اگر واقعاً می خواهید قد کفش شما تنظیم شود ، باید کفش های خود را به یک کفاش برسانید. سپس آنها می توانند تصمیم بگیرند که آیا کفش ها قابل تنظیم هستند.

کفش پاشنه بلند ، پاها

چه نوع پاشنه ای مناسب پای من است؟

اگر قد و شکل مناسب پاشنه را پیدا کنید ، پوشیدن آن بسیار راحت است:

پاهای باریک – کفش های پاشنه بلند انگشتی نوک تیز به خوبی با یک پای ظریف و لاغر ارتباط برقرار میکنند و پشتیبانی زیادی می کنند.

پاهای پهن – کفش پاشنه بلند انگشت گرد در قسمت جلو فضای زیادی خواهد داشت ، در حالی که ممکن است کفش پاشنه تیز برای این افراد خیلی سفت و ناراحت کننده باشد.

 قوس های زیاد – کفش هایی با پاشنه خیلی کم راحت ترین حالت را دارند.

 قوس کم – پاشنه های 5تا10 سانتی از پای شما به بهترین شکل پشتیبانی می کنند و هنگام راه رفتن راحت هستند.

 

چگونه می توانم در پوشیدن کفش پاشنه بلند بهتر شوم؟

پاشنه هایی را پیدا کنید که عریض تر و کوتاه تر باشند.بدان معنا نیست که شما باید تا آخر عمر به پاشنه های با ارتفاع 5 سانت بچسبید اما پاشنه هرچقدر ضخیم تر و کوچکتر باشد،راه رفتن با ان راحت تر است.

هرچه عرض پاشنه بیشتر باشد ،پاشنه پا از حمایت بیشتری برخوردار می شود ، که به معنی درد کمتری است.

                                                                                                                                                                       اجتناب کنید: از کفش های پاشنه بلند با ارتفاع بیش از 10سانت دوری کنید.یک جفت کفش یدکی را در کیف خود قرار دهید.

اگر می خواهید در یک مهمانی پاشنه بلند بپوشید یا قرار است تمام روز روی پاهایتان باشید ، چند جفت کفش یدکی با خود ببرید.

بر یک جفت کفش یدکی که به راحتی در کیفتان قرار می گیرد سرمایه گذاری کنید و هنگامی که در پای خود احساس سوختگی می کنید آنها را عوض کنید.

قبل از خروج و گردش ابتدا کفش های پاشنه دار خود را پوشیده و با انها تمرین کنید.باعث بهبودی میشود، راهی عالی برای نرم شدن پاشنه است.

کفش پاشنه بلند ، پاها

آیا کفش های پاشنه بلند همیشه انتخاب مناسب و جذابی هستند؟

یک جفت پاشنه مناسب می تواند بسیار حرفه ای به نظر برسد و اغلب می تواند مورد پسند محل کار باشد.

محیط کار و نقش شغلی شما در نهایت مشخص خواهد کرد ،که آیا کفش پاشنه دار برای کار مناسب است ، یا اعتماد به نفس و سطح راحتی پاشنه پا.

 

پاشنه در دفتر:

بسیاری از مشاغل اداری استفاده از پاشنه را برای کار مجاز می دانند.در این محیط کفش با پاشنه کم ارتفاع وسبک مجلسی ترجیح داده می شود زیرا بسیار کاربردی تر است ،به ویژه در کار هایی که تمام روز روی پای خود هستید.

پاشنه های 10 سانت و بالاتر ممکن است برای فعالیت کردن در دفتر بلند باشد و هنگام پوشیدن برای مدت طولانی احساس ناراحتی کنید.

 

پاشنه برای مصاحبه شغلی:

وقتی نوبت به مصاحبه شغلی می رسد ، پوشیدن آنچه در ان اعتماد به نفس دارید و راحت هستید ، چه کفش پاشنه دار باشد چه تخت مهم ترین نکته است.

درسته که کفش پاشنه دار جذابیت بیشتری دارد و اگر قصد دارید کفش پاشنه دار بپوشید سعی کنید یک روز قبل از مصاحبه  تمرین کنید تا در ان روز از بروز هرگونه اتفاق ناخوشایند جلوگیری کنید.

 

تاریخچه کفش پاشنه بلند:

ایا فکر میکنید که در طول تاریخ فقط زنان از کفش پاشنه دار استفاده میکردند؟خیر این مسئله همیشه مختص خانم ها نبوده است.

در حالی که تصور می شود مردان در هر رویدادی معمولا از کفش تخت استفاده میکنند ، باور کنید یا نه ، مردان کفش پاشنه دار را مد کردند.

ریشه پاشنه کفش به اسب سواری و رزمندگان و توانایی محکم بستن روی زین مربوط می شود.در زمان سلطنت لوئی چهاردهم پادشاه فرانسه ،پاشنه ی کفش ها روز به روز بلندتر میشد.

در این تصویر کفش های پادشاه فرانسه لوئی چهاردهم را مشاهده میکنید،او عاشق پاشنه های قرمز رنگ خود بود.

  در تاریخچه کفش پاشنه بلند آمده که او فقط به افرادی اجازه‌‌ی پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند قرمز رنگ را می‌داد که از نظر خودش برای پوشیدن آن کفش مناسب باشند!

به عبارت دیگر، شما می‌توانستید با یک نگاه مختصر به پاهای اشخاص متوجه شوید که آیا آن‌ها مربوط به حلقه‌‌ی درونی پادشاهی هستند یا نه.

 

 چرا امروزه این زن‌ها هستند که کفش پاشنه بلند می‌پوشند؟

پس از معروف شدن این کفش‌ها در سطح اروپا، ناگهان همه چیز به سرعت تغییر کرد.

در همان زمان که عشق به فرهنگ ایرانی در قاره‌‌ی اروپا به شدت رواج پیدا کرده بود، و طبق تاریخچه کفش پاشنه بلند زنان اروپایی برای اثبات برابری بین مرد و زن شروع به استفاده از لباس‌ها و تیپ‌های مردانه کردند که شامل کفش پاشنه بلند هم می‌شد.

در این دوره خانم‌ها موهای خود را کوتاه می‌کردند و بر سر شانه‌های خود اُپل می‌گذاشتند، آن‌ها پیپ می‌کشیدند و کلاه‌های مردانه بر سر می‌کردند.

به پا کردن کفش‌های پاشنه بلند هم قسمتی از پروژه‌‌ی مردانه شدن زنان بود!سرانجام، کفش‌های پاشنه بلند تبدیل به دو نوع کفش با پاشنه‌های ضخیم برای مردان و پاشنه‌های نازک برای زنان شد و این گرایش هم رفته رفته شروع به رنگ باختن کرد، زیرا از قرن نوزدهم میلادی به بعد، دیگر مردان تمایلی به استفاده از کفش‌های پاشنه بلند از خود نشان نمی‌دادند.

دانشمندان این رویداد را “کناره گیری بزرگ مردان” می‌نامند و بیانگر دورانی است که مردان ناگهان دست از پوشیدن لباس‌های رنگارنگ و زیبا و به روز برداشته و به جای آن لباس‌های یکنواخت و یکسانی را می‌پوشیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت