سبد خرید

همه‌چیز درباره استایل کلاسیک

شاید از خود بپرسید که ترکیب لباس‌هایی با پارچه‌هایی ساده و بدون نقش و نگار با رنگ‌هایی خنثی، چه جذابیتی می‌تواند داشته باشد؟!… به جرأت می‌توان گفت که افراد کمی هستند که نسبت به یک استایل کلاسیک، چنین دیدگاهی داشته باشند. واقعیت این است که استایل کلاسیک، یکی از شیک‌ترین و خاص‌ترین سبک‌های پوشش است، سبکی برازنده‌ی افراد باهوش و با اعتماد به نفس.

سبک کلاسیک چگونه در ذهنتان مجسم می‌شود؟ فیلم‌های کلاسیک، اتومبیل‌های کلاسیک، آثار کلاسیک ادبی و شاید هم مثل موضوع این مطلب، بعد از شنیدن کلمه‌ی کلاسیک، تمرکزتان به دنیای مد معطوف می‌شود و استایل کلاسیک مردانه و زنانه در ذهنتان نقش می‌بندد. کلاسیک نمونه‌ای ممتاز در هر سبک خاص است، نمونه‌ای ارزنده و ماندگار که تاریخ انقضا ندارد. در این مطلب از مجله‌ی دیجی استایل به ویژگی‌های استایل کلاسیک در دنیای مد نگاهی خواهیم داشت و از زیبایی این سبک برایتان خواهیم گفت.

ماهیت استایل کلاسیک چیست؟

استایل کلاسیک مگان

ماهیت سبک کلاسیک، ایجاد تعادل بین مردانگی و زنانگی است و سبکی میانه‌رو در بین دو استایل رسمی و سنتی محسوب می‌شود. شخص علاقمند به سبک کلاسیک، در کل به دنبال استایلی ظریف در عین حال رسمی است. در واقع سبک کلاسیک المان‌های تمایز جنسیت کمتری نسبت به سبک‌های دیگر دارد و به نوعی خنثی محسوب می‌شود.

کلاسیک در سلیقه‌های اشرافی و اصیل رد پای خودش را به جا گذاشته است و بسیاری از آثار هنری مثل مجسمه‌های کلاسیک، خانه‌های مجلل اروپایی در قرون گذشته و بازی‌هایی همچون چوگان و اسب‌سواری نمونه‌هایی از دنیای کلاسیک در زندگی اشرافی است.

بهترین مارک های بوت زمستانی مردانه و زنانه کدامند؟

مشخصات سبک کلاسیک

استایل کلاسیک زنانه

همان‌طور که گفتیم، استایل کلاسیک، ترکیبی زنانه و مردانه دارد. در نتیجه ویژگی‌های فیزیکی سبک کلاسیک چنان مساوی و متقارن است که افرادی که سبک کلاسیک با فیزیک آن‌ها جور است، بدون نقص به‌نظر می‌رسند. در واقع می‌توان گفت که این افراد ماهیت کلاسیک دارند و به‌طور ذاتی این استایل آن‌ها را بسیار خوش‌پوش نشان می‌دهد.

در سبک کلاسیک یک ویژگی ظاهری برجسته‌تر از ویژگی‌های دیگر به نظر نمی‌رسد و تمامی اجزا با هم تعادل و صلح جذابی دارند. در شاخه‌ی مد و استایل شخصی نیز این تعادل وجود دارد و استایل کلاسیک سبب می‌شود که ظاهر شما نه خیلی باریک و کشیده به‌ نظر برسد و نه خیلی انحنا و برجستگی‌های بدن اغراق‌آمیز جلوه کند. ماهیت متعادل کلاسیک، به دلیل تقارن، سبب می‌شود که اشخاص با استایل کلاسیک نه بیش از حد بلند قد و نه خیلی ریز و کوتاه به‌نظر برسند.

سبک کلاسیک با استایل ذاتی چه کسانی جور درمی‌آید؟

استایل کلاسیک کیت میدلتون

افرادی که استایل کلاسیک به تن آن‌ها خوب می‌نشیند، با کمترین جزئیات، زیباترین ظاهر را در میان جمع دارند. در واقع ممکن است اشخاص دیگر که استایل کلاسیک با فیزیک آن‌ها جور در نمی‌آیند، با این سبک پوشش، ظاهری خسته‌کننده و از مد افتاده داشته باشند. اما کلاسیک‌ها با کمترین هزینه، خوش‌پوش‌تر از دیگران ظاهر می‌شوند و تمایز استایل آن‌ها با مد روز چندان به چشم نمی‌آید.

یکی از پوشش‌های خاص سبک کلاسیک زنانه، ترکیب کت و دامن است. شخصی که استایل او به‌ طور ذاتی با سبک کلاسیک همخوانی دارد، در این نوع لباس، ظاهری عصا‌قورت‌داده ندارد و راحت به‌نظر می‌رسد. بهترین مثال برای افرادی که سبک کلاسیک به تن آن‌ها می‌نشیند، «کیت میدلتون»، همسر شاهزاده‌ی بریتانیا است. کیت در کت و دامن کلاسیک کاملاً ظاهری جذاب و سلطنتی دارد و پوشش او قدیمی و خسته‌کننده به نظر نمی‌رسد. اما همین نوع پوشش سبب می‌شود که کسی همچون «جنیفر آنیستون»، از بازیگران آمریکایی بسیار سخت و عصا‌قورت‌داده به‌نظر برسد.

با ستاره‌های استایل کلاسیک آشنا شوید

استایل کلاسیک آدری هپبورن

دنیای مد و فشن مدام در حال تغییر و تحول است، اما این دلیل نمی‌شود که به عقب نگاه نکنیم و سراغ مدل‌های محبوب لباس در گذشته نرویم. گاهی به جای اینکه به استایل سلبریتی‌های امروز نگاه کنیم، بهتر است از نوع لباس پوشیدن زنان مشهور گذشته الهام بگیریم.

50 مدل از شیک ترین استایل دانشجویی 2022

در دنیای مد، تعدادی از افراد مشهور به‌عنوان تصویری از استایل کلاسیک شناخته می‌شوند که طراحان مد با گذشت دهه‌ها، هنوز از نوع پوشش آن‌ها برای خلق مدل‌های امروزی ایده می‌گیرند. در ادامه با تعدادی از زنان شاخص در سبک کلاسیک آشنا خواهیم شد.

  • «گریس کلی» بازیگر و مدل مشهور آمریکایی
  • «آدری هپبورن» هنرمندی بلژیکی با اصالت هلندی
  • «مریلین مونرو» بازیگر، مدل و از خوانندگان آمریکا و سمبل زیبایی
  • «بریژیت باردو» بازیگر و مدل زیبای فرانسوی
  • «جین برکین» خواننده و از بازیگران اهل بریتانیا
  • «کاترین هپبورن» بازیگر مهشور هالیوود
  • «ژاکلین کندی اوناسیس» همسر جان اف‌کندی یکی از رئیس جمهورهای گذشته‌ی آمریکا
  • «شر» یا همان «شرلین سرکیسیان» خواننده و بازیگر آمریکایی
  • «دایانا راس» خواننده و بازیگر اهل آمریکا

ویژگی لباس‌های استایل کلاسیک زنانه

استایل کلاسیک کیت میدلتون

ویژگی‌ های استایل کلاسیک زنانه

لباس ‌های کلاسیک، ویژگی‌ های خاصی دارند که آن‌ ها را از دیگر لباس ‌ها متمایز ، و در نهایت، ماندگار می‌ کنند.
سیلوئت‌ های مشخص، برش و خط دوخت تمیز، رنگ‌ های خنثی و راه‌ راه های ساده یا جزئیاتِ مینیمال، از ویژگی ‌های لباس ‌های مناسب برای استایل کلاسیک هستند.
لباس‌ کلاسیک، ساده ، و پارچۀ آن، با کیفیت و زیباست . رژ لب قرمز، بخش جدایی ‌ناپذیر استایل کلاسیک است.
طرفداران استایل کلاسیک، به ارزش و کیفیتِ لباسشان اهمیت می ‌دهند؛ چرا که قرار است آن را تا سالیان درازی داشته باشند. استایل کلاسیک به معنای سرمایه‌ گذاری روی لباس، به بهترین نحو، است و یک زن کلاسیک، از خریدنِ لباس‌ های گران و پرداختِ پول گزاف، ابایی ندارد؛ چرا که قرار نیست لباسش از مُد بیفتد، بلکه لباسش همیشه جذاب و زیبا و قابل استفاده خواهد بود.

استایل کلاسیک فقط به پوشش و ظاهر مربوط نمی‌ شود. زنان کلاسیک، اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی دارند و نیازی نمی‌ بینند برای جلب توجه دیگران، با لباس ‌های پر زرق و برق در مجلسی حاضر شوند.
ظاهرِ ساده، مشخصۀ همۀ آن هاست و بدون شک، توجهِ در خور ِلیاقت و شایستگی‌ شان را نیز دریافت خواهند کرد.
پارچه‌ هایی با طرح ‌های شلوغ و رنگارنگ در استایل کلاسیک جایی ندارند.
در ضمن، لباس کلاسیک باید راحت باشد. سعی کنید بیشترین هزینه را صرف خریدنِ کیف، کفش، مانتو و پالتو کنید، چرا که این ‌ها باعث می‌ شوند لباس ‌های ارزانتان نیز گران و ارزشمند به نظر برسند

سبک کلاسیک از تعادل و تقارن پیروی می‌کند و ظرافت و بی‌انقضا بودن را نمایش می‌دهد. بنابراین بهترین لباس‌های سبک کلاسیک نشان‌دهنده‌ی این ویژگی‌ها است. استایل کلاسیک وابسته به مد روز نیست و از مدل‌هایی ایده می‌گیرند که به زیبایی همان دهه‌های گذشته است.

بهترین لباس‌ها در سبک کلاسیک ترکیبی متعادل از زنانگی و مردانگی است و به همین دلیل کت و دامن بهترین نمونه‌ برای این استایل هستند. به همین ترتیب انواع لباس‌ها و کت‌ها وقتی بلند هستند و در عین حال مناسب و فیت بدن به‌نظر می‌رسند، می‌توانند انتخابی خوب برای استایل کلاسیک باشند. همچنین در این نوع سبک، بهتر است سراغ رنگ‌های خنثی بروید؛ این نوع رنگ‌ها به حفظ تعادل پایبند هستند.

استایل کلاسیک با سادگی و جزئیات کمتر سازگار است و هر چیز اضافه و اغراق‌‌آمیز، تعادل و تقارن آن را برهم می‌زند. در واقع در این نوع سبک هرچه ساده‌تر انتخاب کنید، نتیجه شیک‌تر و بهتر خواهد شد. برای تکمیل و زیبایی استایل کلاسیک، استفاده از پارچه‌های اعلا بسیار اهمیت دارد. بافت پارچه باید لوکس و با کیفیت باشد.

استایل کلاسیک کاترین هپبورن

پیراهن‌های کلاسیک به سبک مردانه بهترین نمونه برای معرفی این نوع لباس‌ها هستند و همیشه زیبا و به‌روز محسوب می‌شوند. همچنین لباس‌هایی مانند کت‌های بارانی، کت‌هایی با الگوی سبک کلاسیک، انواع تک‌کت‌های بلیزر، کت و شلوار و دامن‌های جذب تا زانو، نمونه‌ای از لباس‌های این استایل هستند.

اکسسوری‌هایی مثل کیف و کفش نیز اهمیت بسیاری در جلوه‌ی استایل کلاسیک دارند. البته نیازی به خرید کیف و کفش لاکچری و گران‌قیمت نیست، اما باید در مورد این اکسسوری‌ها وسواس بیشتری داشته باشید و حتماً با انتخاب کیف و کفشی به رنگ خنثی و هماهنگ با سبک کلاسیک، زیبایی استایل خود را دوچندان کنید.

استایل کلاسیک مردانه

استایل کلاسیک مردانه

انتخاب یک لباس کلاسیک مثل کت و شلوار یک راه عالی برای همیشه خوش‌پوش بودن است. این نوع لباس مردانه هیچ‌گاه از مد نمی‌افتد و شما را به‌روز و خوش‌استایل نشان می‌دهد.

استایل کلاسیک مردانه حتماً نباید با کراوات مشکی ترکیب شده باشد. برای این نوع استایل، بهتر است که از خرید لباس‌های خیلی شیک و لوکس پرهیز کنید و به جای رنگ مشکی سراغ رنگ ذغالی یا آبی تیره بروید. کت‌ها، پیراهن‌ها و شلوارهای مجلسی جای خود را دارند، اما برای استفاده‌ی روزانه مناسب نیستند و شما به لباسی نیاز دارید که از پارچه‌ای مناسب تهیه شده باشد و در طول روز با پوشیدن آن در هنگام انجام هر کاری احساس راحتی خوشایندی داشته باشید. هنگام خرید فراموش نکنید که سراغ یک شلوار و پیراهن شیک بروید که دوام خوبی داشته و برای استفاده‌ی روزانه مناسب باشد.

ترکیب کت، شلوار و یک جفت کفش شیک، طی گذشت دهه‌ها، معرف استایل مردانه است و همیشه دوست‌داشتنی به‌نظر می‌رسد. استفاده از یک کمربند مرغوب را برای تکمیل این استایل فراموش نکنید. از تناسب رنگ خنثی در هنگام استفاده از اکسسوری‌ها غافل نشوید. یک دست کت و شلوار شیک بهترین دوست یک مرد است و استایل کلاسیک مردانه را کامل می‌کند. یک کت زمستانی ضخیم در هوای سرد می‌تواند به این استایل اضافه شود.

 استایل کلاسیک تابستانه

در روزهای گرم تابستان برای آن که استایل کلاسیک خودتان را حفظ کنید، کار چندان سختی نخواهید داشت و با چند انتخاب ساده می‌‎توانید همچنان در خانه، مهمانی و محل کار، کلاسیک‌پوش باشید. ترکیب تاپ سفید با دامن سایز میدی، استایلی خنک و کلاسیک برایتان خواهد ساخت.

شلوار گشاد سرمه‌ای پارچه‌ای با راه‌راه‌های قرمز، از انتخاب‌های جذاب تابستان برای استایل کلاسیک است. یک تاپ یا تی‌شرت سفید می‌تواند ترکیب زیبایی با این لباس بسازد. یک پیراهن بلند و کتانی، انتخابی خنک و کلاسیک برای شرکت در مهمانی شام تابستانی است. ترکیب این پیراهن کتانی با کیف کوچک خوش‌رنگ و یک جفت گوشواره‌ی بزرگ فوق‌العاده خواهد شد.

کوکو شانل؛ یکی از بهترین نمونه‌های مد کلاسیک

اگر بخواهیم نمونه‌ای عالی از سبک کلاسیک را در صنعت مد در نظر بگیریم، کوکو شانل یکی از بهترین‌هاست. ۵۰ سال از مرگ کوکو شانل می‌گذرد، اما هنوز دیدگاهی که او از مد کلاسیک داشت پابرجاست. شانل همچنان موقعیت برجسته‌اش را در بین برندهای لباس حفظ کرده است و این را مدیون کارل لاگرفلد است.

پس از مرگ شانل، به‌مدت ۱۰ سال این برند بی‌صاحب ماند، اما کارل لاگرفلد که او هم همین چند وقت پیش از دنیا رفت، خانه مد او را احیا کرد.

لاگرفلد نمادها و عناصر کلیدی برجسته‌ای را برای این برند ایجاد کرد. او بدون اینکه تغییری اساسی در طرح‌های اصلی شانل به وجود آورد، آنها را با اصلاحاتی مختصر دوباره به نمایش گذاشت. یکی دیگر از کارهای مهم لاگرفلد طراحی لوگوی دو C بود، لوگویی که لاگرفلد به همه محصولات شانل افزود و آن را به نمادی جهانی تبدیل کرد که در سراسر دنیا آن را می‌شناسند.

کار مهم دیگری که لاگرفلد انجام داد، خارج‌کردن یک‌سری از عناصر از آرشیو شانل بود. همان عناصری که امضای شانل به شمار می‌رفتند. مرواریدها و گل‌های کاملیا دو مورد از این عناصر هستند که دوباره در محصولات جدید نمود یافته‌اند.

در یک کلام، لاگرفلد از ماندگاری سبک کلاسیک در بخش‌های مختلف برند شانل استفاده کرد تا توانست آن را از یک خانه مد به یک امپراتوری مد تبدیل کند.

افرادی که نمونه‌های بارز طرفداران سبک کلاسیک هستند

                                                                         استایل کلاسیک - افرادی که طرفدار استایل کلاسیک هستند
                                                                          گریس کلی، هنرپیشه آمریکایی که برای سبک کلاسیک لباس‌هایش شهرت داشت

تعداد افراد مشهوری که طرفدار سبک کلاسیک در لباس‌پوشیدن هستند بسیار زیاد است و در اینجا به سه مورد از آنها اکتفا می‌کنم که به احتمال زیاد آنها را می‌شناسید: آدری هپبورن دوست‌داشتنی (هنرپیشه هالیوود)، کیت میدلتون باوقار (عروس خاندان سلطنتی انگلستان) و گریس کلی زیبا (هنرپیشه آمریکایی).

در تصویر گریس کلی را می‌بینید. او به‌خصوص برای سبک کلاسیک لباس‌هایش شهرت داشت، سبکی که درخششی بی‌عیب‌ونقص به او می‌داد. گریس اغلب اوقات از لباس‌های بدون زرق‌وبرق با رنگ‌های خنثا و یکدست استفاده می‌کرد. مخصوصا در روزهای عادی، با لباس یقه اسکی و شلوارهای شیک تیپ کاملا برازنده‌ای پیدا می‌کرد. همیشه عاشق مروارید بود و اکسسوری‌های کاملا ساده‌ای داشت.

در آخر

همان‌طور که گفتیم، ویژگی استایل کلاسیک، همسو بودن با مد روز در تمام زمان‌ها است و این یک امتیاز بسیار جذاب برای دوست‌داران مد و لباس محسوب می‌شود.

اگر اهل طراحی لباس هستید و از خیاطی چیزی می‌دانید یا تنها طرفدار سبک کلاسیک هستید، پیشنهاد می‌کنیم که حتماً دوباره فیلم‌های بازیگرانی همچون آدری هپبورن، مریلین مونرو، جین برکین و… تماشا کنید و از نوع لباس پوشیدن این بازیگران خوش‌پوش و زیبا برای طراحی و دوخت، ایده بگیرید و همچنین در هنگام خرید نیز تصویری برای انتخاب کلاسیک در ذهنتان باشد.

استایل شیک و در عین حال ساده‌ی این زنان تا همیشه تضادی با مد روز نخواهد داشت.

پیج اینستاگرام سهند : sahanshoes_co

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت