سبد خرید
لباس

راه های ثابت نگه داشتن رنگ لباس

چگونه رنگ لباس را ثابت نگه داریم ؟

امروزه این موضوع ما است زیرا بسیاری از لباس ها می توانند رنگ خود را از دست بدهند و این یک مشکل بزرگ برای افراد است ، بنابراین از طریق این مقاله روش های زیادی برای ثابت نگه داشتن رنگ لباس ها ارائه خواهیم داد.

رنگ لباس

رنگ لباس

بسیاری از افراد برای خرید لباس می روند و بهترین رنگها را انتخاب می کنند ، اما وقتی این لباس ها شسته می شوند ، رنگ آنها کمرنگتر می شود و این مسئله برای بسیاری از افراد مشکل ایجاد می کند زیرا رنگ ها باعث زیبایی لباس میشوند.

 

مواد طبیعی برای ثابت کردن رنگ لباس

سرکه:این یکی از بهترین موادی است که برای تثبیت رنگ لباس مورد استفاده قرار می گیرد ،وقتی لباس های تیره برای اولین بار شسته شدند سپس انها را در اب و سرکه و نمک قرار دهید و این زمان کمتر از 4ساعت نباشد، این روش به ثابت نگه داشتن رنگ کمک بسیار بزرگی میکند.

 

جوش شیرین:

مقداری جوش شیرین را به شستشوی لباس سفید اضافه کنید ، زیرا آن را روشن نگه می دارد و زردی ایجاد نمی کند.

 

چگونه رنگ لباس را ثابت نگه داریم ؟

هنگامی که از مواد شوینده مناسب و دمای مناسب برای پارچه استفاده شود،لباس به رنگ خود باقی میماند،و با به کار گیری روش های صحیح میتوان به نتایج ممتازی رسید ،به موارد ذیل دقت کنید:

اماده کردن لباس: از آنجا که افراد زیادی هستند که ترجیح می دهند لباس های جدید خود را قبل از پوشیدن بشویند ، پس لازم است قبل از شستن لباس های جدید ، از برچسب های موجود در آن خلاص شوید.

 

تنظیم دمای لباسشویی:

دمای آب ماشین لباسشویی باید سرد و مناسب لباسهایی باشد که در حال شستشو هستند ، به منظور حفظ رنگ لباس و جلوگیری از بروز شوره ،ماشین لباسشویی نباید روی آب گرم تنظیم شود ، به خصوص اگر لباس ها رنگی باشد.

 

وضعیت لباس ها در ماشین لباسشویی:

لباس های جدیدی که برای اولین بار شسته می شوند ،می توانند با بقیه لباس ها نیز جمع شوند ،اما اگر تنها باشند بهتر است.

مقداری نمک در ماشین لباسشویی قرار دهید:نمک برای شستن لباس استفاده می شود ، زیرا مقدار کمی نمک در ماشین لباسشویی به ثبات رنگ لباس کمک می کند.

رنگ لباس

عملکرد ماشین لباسشویی:

برای اینکه ماشین لباسشویی کار کند ، دکمه شروع فشار داده می شود و اگر جنس لباس از پارچه های نازک است ، ماشین لباسشویی باید با سرعت کم تنظیم شود.

 

خشک کردن لباس:

ماشین لباسشویی بر روی درجه خشک شدن تنظیم شده است،زیرا اشعه خورشید به رنگ لباس اسیب میزند بهترین حالت خشک شدن در هوای ازاد و به دور از نور مستقیم خورشید است.

 

نحوه تثبیت رنگ لباس های جین:

بهتر است شلوار را با استفاده از حمام بخار بشویید ، زیرا روشی است که به از بین بردن باکتری ها کمک می کند علاوه بر این باعث از بین بردن آلودگی های موجود در شلوار جین می شود ،بخار باعث شفافیت شلوار جین می شود ، بدون اینکه با آب گرم شسته شود و این از طریق مورد بعدی انجام می شود:

شلوار را با سرکه سفید آغشته می کنند ، زیرا سرکه یکی از موادی است که بهترین ماده ضدعفونی کننده را دارد که همان استیک است ، زیرا از آن در برابر باکتری محافظت می کند ، علاوه بر این برای تثبیت رنگ شلوار جین نیز موثر است.

شستشوی شلوار جین با آب و خشک کردن ان در هوا  بهترین است،اتو کشیدن شلوار جین باعث آسیب و همچنین از بین رفتن رنگ آن می شود.

شستن شلوار بعد از اینکه چندین بار پوشیده شد ، زیرا شستن مداوم آن می تواند منجر به کم رنگ شدن رنگ آن شود ، زیرا باعث نرم شدن نخ ها ، کشیدگی و بد فرم شدن آن می شود ، بنابراین شلوار جین را حتما با دست بشویید.

وقتی شلوار جین شسته می شود ،یک چهارم فنجان نمک به آب اضافه کنید،زیرا غنی از تمام مواد تشکیل دهنده محافظت از رنگ شلوار جین است و در شستن شلوار جین باید از آب سرد استفاده شود.

رنگ آمیزی شلوار هر ماه یک بار ، برای ثابت شدن رنگ آن ، و استفاده از برس لباس برای از بین بردن هرگونه آلودگی چسبیده به شلوار ضروری است.

شلوار جین باید از طول تا شود و توسط آویز در کمد آویزان شود تا شکسته نشود.

 

نکاتی هنگام ثابت نگه داشتن رنگ لباس:

ابزارهایی برای رنگ آمیزی برای ثابت کردن رنگ لباس ها از مغازه ها آورده می شوند و دستورالعمل های روی برچسب ابزارها نوشته شده است.

استفاده از سرکه سفید ، به ثبات رنگها با بهترین کیفیت کمک می کند با قرار دادن یک فنجان سرکه در هنگام شستشو ،لباس خود را برگردانید .

لباس ها را از دو سمت خشک کنید.

لباس ها با استفاده از آب سرد و نه آب گرم شسته می شوند ، زیرا آب گرم می تواند لباس را خراب کند.

لباس ها باید به طور طبیعی خشک شوند نه از طریق خشک کن زیرا خشک کردن انها به این شیوه باعث تثبیت رنگ لباس میشود.

از قرار دادن مستقیم لباس در معرض آفتاب خودداری کنید ، زیرا این امر می تواند روی لباس سفید تأثیر بگذارد و باعث زرد شدن و کمرنگ شدن آن شود.

اگر مجبورید لباس هایی را در معرض نور آفتاب قرار دهید ، آن ها را زیر و رو کنید.

 

چگونه لکه های آبرنگ را از روی لباس پاک کنیم:

آبرنگ:

آبرنگ یکی از رنگ هایی است که هنرمندان یا علاقه مندان از آن استفاده می کنند و همچنین می تواند در کودکان نیز مورد استفاده قرار گیرد و منجر به آلودگی عمده لباس شود ،اما این رنگها با شیوه های زیادی از بین میروند،خواه بروی لباس جنس  ابریشم ، پنبه یا چرم باشد.

 

چگونه لکه های آبرنگ را از روی لباس پاک کنیم:

از بین بردن لکه هایی که به دلیل آبرنگ در لباس ها ایجاد می شود ، چه پشمی و چه ابریشمی ، از طریق استفاده از اسفنج با مقداری آمونیاک باشد ، سپس ان قطعه از لباس با آب شستشو داده  شود تا خشک شود.

به منظور خلاص شدن از شر آبرنگ هایی که در لباس های نخی و پارچه ای وجود دارد ، مقداری اب گرم را با امونیاک مایع مخلوط میکنیم و لباس را در ان قرار میدهیم این زمان کمتر از یک ساعت نباشد.

لباس های حاوی آبرنگ را می توان به مدت یک ساعت در محلول آب و سرکه سفید خیس کرد ، سپس با آب شستشو داده و گذاشت تا خشک شود.

لکه های آبرنگ از روی لباس های چرمی  با پارچه ای که با آب مرطوب شده است پاک میشود سپس لباس را در هوای ازاد قرار دهید تا به خودی خود خشک شود.

همچنین میتوان صبر کرد تا ابرنگ بر روی لباس خشک شود و سپس انرا با چاقو برداشت و با پارچه ای که حاوی اب است انرا شست و در هوای ازاد خشک کرد.

بسیاری از مادران هستند که وقتی در لباس ها لکه های آبرنگ وجود دارد ، از یک مشکل بزرگ رنج می برند ، زیرا کودکان از آنها زیاد استفاده می کنند ،بنابراین روش های زیادی وجود دارد که به خلاص شدن از شر آبرنگ کمک کند:

رنگ لباس

سرکه سفید:

یکی از مواد موجود در هر خانه ، و به خوبی در از بین بردن لکه ها کمک می کند ، با ریختن مقداری سرکه به مدت 20 دقیقه در لکه ، سپس آن را با آب با صابون بشویید و بنابراین لکه برای همیشه از بین می رود.

 

سدیم بیکربنات:

مقداری از آن را روی کمی آب قرار داده و پس از آن به لکه زده و به مدت 30 دقیقه باقی مانده و سپس با آب شسته می شود.

 

خمیر دندان:

مقداری از خمیر دندان را روی لباس قرار داده و به مدت یک ساعت صبر میکنید سپس لباس را ابکشی کنید.

 

اب:

وقتی لباس با ابرنگ کثیف میشود اگر فوری انرا در اب قرار دهید لکه از بین میرود.

 

ژل مو:

آن را روی لکه لباس پاشیده و سپس با ماشین لباسشویی شستشو می دهند.

 

شیر:

کمی شیر را بجوشانید و آن را روی لکه بگذارید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند ، سپس لباس ها را با آب و صابون شسته و در هوا می گذاریم تا خشک شود ، سپس لباس ها را معطر می کنیم.

 

صابون شستشوی دست:

یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن لکه ابرنگ و بسیاری از لکه های دیگر لباس ،لکه را با صابون شستشو داده و به مدت 20 دقیقه صبر کنید ، سپس با آب شستشو دهید.

 

چگونه رنگ ها را از لباس های سفید پاک کنیم

استفاده از آسپرین:

4 قرص آسپرین در مقداری آب گرم حل شده و لباسهایی که حاوی لکه هستند برای مدت زمان 6 ساعت(کمتر نباشد)در آن خیسانده می شوند میتوانید قبل از استفاده قرص هارا نصف کنید تا عملیات ذوب شدن سریع تر انجام بگیرد

 

سرکه سیب:

به منظور از بین بردن لکه های ابرنگ از لباس ، سرکه سیب را در مقداری آب قرار داده و با صابون و سپس آب بشویید.

 

اب لیمو:

از آب لیمو برای از بین بردن لکه های لباس سفید استفاده می شود ، با قرار دادن مقداری آب در یک کاسه و سپس قرار دادن یک مقدار آب لیمو روی آن ، یا می توان برش های لیمو را قرار داد ، و سپس لباس ها را در کاسه بگذارید و آن را به مدت یک ساعت بگذارید و سپس آن را بشویید.

 

استفاده از نمک:

نمک به منظور پاک شدن از لکه ها به محض وجود لکه هایی روی لباس و مایع بودن لکه ها استفاده میشود،مقداری از نمک را بر روی لکه بپاشید سپس به خوبی انرا مالش دهید و ابکشی کنید.

 

نکاتی که باید هنگام برداشتن آبرنگ از روی لباس رعایت کنید

با استفاده از مسواک نرم ، لکه های ناشی از آبرنگ را با آغشته کردن آب و صابون به هم بزنید.

آب سرد در حذف آبرنگ از روی لباس بهتر از آب گرم است.

قبل از پاک کردن آبرنگ ها ، دستورالعمل های مربوط به لباس را بخوانید.

هنگام مالیدن لباس مراقب باشید تا آسیب نبیند.

پس از از بین بردن لکه ها مواد باید در هوا خشک شوند.

قبل از تمیز کردن لباس می توان از انواع مواد شوینده روی قسمتی از لباس استفاده کرد تا به لباس آسیب نرساند.

به دستور العمل های نوشته شده روی مواد شوینده دقت کنید و مراحل را به ترتیب انجام دهید.

رنگ لباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت