سبد خرید

بهترین کفش مناسب پیاده روی

کفش مناسب پیاده روی

 

پا، قلب دوم انسان است. انتخاب کفش مناسب پیاده روی یا هر فعالیت دیگر برایش اهمیت زیادی دارد. اگر قصد پیاده روی دارید؛ حتما باید به فکر تهیه یک کفش خوب برای پیاده روی باشید.
کفش‌ها در انواع مختلف تولید می‌شوند. برای هر منظوری، باید از کفش مناسب پیاده روی استفاده کرد. کفشی که برای پیاده روی انتخاب می‌کنید لازم است که راحت و سبک باشد و به هیچ قسمت از پای شما آسیب و فشاری وارد نکند.
کفش مناسب پیاده روی ویژگی‌های مختلفی دارد که آشنایی با آن‌ها به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب بهتری در کفش مناسب پیاده روی داشته باشید. با ما در این مطلب همراه باشید تا بدانید چه کفشی برای پیاده روی مناسب است و خصوصیات کفش خوب برای پیاده روی را به شما بگوییم.

 

آشنایی با قسمت‌های مختلف کفش

برای خرید کفش مناسب پیاده روی نیاز است که اجزای مختلف کفش را بشناسیم و باتوجه به ویژگی‌هایی که هر قسمت، باید داشته باشد؛ دست به انتخاب بزنیم. در این صورت خریدی درست و دلچسب خواهیم داشت. اکنون قسمت‌های مختلف یک کفش را معرفی می‌کنیم.

کفش مناسب پیاده روی

محافظ تاندون آشیل

این قسمت از کفش از پاشنه پا محافظت کرده و فشار و ضربات وارده به آشیل را دفع می‌کند.

طوق کفش

طوق کفش با یک بالشتک مناسب از مچ پا محافظت می‌کند.

سطح بالایی یا رویه کفش

این قسمتی است که در کفش مناسب پیاده روی ضمن محافظت از روی پا، کفش را در پا محکم نگه می‌دارد. معمولاً این قسمت از چرم، مِش یا مواد مصنوعی ساخته می‌شود. کفش مناسب پیاده‌روی و کفش‌هایی با رویه مشبک، امکان گردش هوا را در کفش فراهم می‌کند.

کفی کفش

بالشتک موجود در کف کفش، پاشنه و قوس کف پا را پشتیبانی می‌کند. کفی‌های متحرک را می‌توان برای شست‌وشو خارج کرد.

زیره کفش

زیره کفش با زمین در تماس است. شیارها و عاج‌های زیره کفش هم برای راحتی در راه رفتن و حفظ تعادل موثر هستند.

زیره کفش پیاده روی

پنجه کفش

پنجه کفش محل قرار گرفتن انگشتان پا است. این قسمت از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید از کفشی استفاده کنید که کامل برای پای شما مناسب باشد.

اگر پنجه کفش تنگ باشد، پا آسیب می‌بیند و ممکن است که موجب انحراف انگشتان و تغییر ظاهر آن‌ها بشود. بنابراین کفش پیاده‌روی باید راحت باشد و برای پای شما تنگ یا گشاد نباشد.

کفش مخصوص پیاده روی زنانه چیست؟

کفش پیاده روی زنانه در واقع کفشی است که به دلیل مقاوم بودن در پیاده روی طولانی استحکام زیادی دارد. به دلیل جنسیت مورد استفاده در ساختار این کفش ها ، ماهیچه های پاها را تحت فشار قرار نمی دهد و می توانید از آنها به راحتی استفاده کنید. به یاد داشته باشید هنگام پوشیدن کفش پیاده روی از جوراب نخی استفاده کنید.

نکات ضروری و مهم که قبل از کفش مخصوص پیاده روی زنانه باید بدانید:

پاشنه کفش

یادتان باشد هنگام خرید کفش به پاشنه پا توجه کنید. پاشنه کفش باید به گونه ای باشد که در آن احساس راحتی کنید. به خاطر داشته باشید که پاشنه کفش نباید شما را آزار دهد یا در هنگام راه رفتن پا باید بلغزد. پاشنه کفش مخصوص پیاده روی نباید خیلی ضخیم یا خیلی نرم باشد ، هر کدام از آنها می تواند هنگام راه رفتن برای شما مشکل ایجاد کند.

پهنای کفش

خانمها و آقایان، توجه داشته باشید كه كفشی به اندازه پاهایتان بخرید ، كفشی باریك ، به انگشت شما آسیب می رساند و در طولانی مدت عواقب جبران ناپذیری برای پاهای شما به همراه خواهد داشت.

طول کفش

در هنگام خرید کفش حتما به طول آن توجه کنید، طول کفش نباید کوتاه باشد. زیرا کوتاه بودن کفش باعث انقباض انگشتان پا شده و پا در آن احساس راحتی نمی کند. در نتیجه با گذشت زمان ، تاول ، کوفتگی ، انحراف انگشتان پا و … طول کفش باید دقیقاً به طول پای شما باشد.

انعطاف پذیری کفش

کفشی که انتخاب می کنید باید نرم باشد. زیرا کفش های خشک به هیچ وجه مناسب راه رفتن نیستند و پاهای شما خیلی زود خسته می شوند. بنابراین ، هنگام خرید کفش مناسب پیاده روی، چندین بار خم و صاف شوید تا متوجه نرمی و انعطاف پذیری آن شوید. اگر کفش ها انعطاف ناپذیر باشند، عضلات پاهای شما سفت شده و بسیار دردناک خواهد بود.

توجه به سایز کفش

بدانید که هرگز نباید به اندازه کفش اعتماد کنید و حتما از راحت بودن کفش آن را امتحان کنید. اندازه کفش باید دقیقاً مانند پای شما باشد و انگشتان پا باید به راحتی در آن حرکت کنند.

توجه به وزن کفش

حتما به وزن کفش توجه کنید و همیشه سعی کنید کفشی سبک انتخاب کنید. حتما هنگام خرید کفش را امتحان کنید تا به راحتی و سبک بودن آن پی ببرید. کفش مناسب پیاده روی استاندارد معمولاً 200 تا 400 گرم است.

توجه به جنس رویه کفش

سعی کنید کفشی انتخاب کنید که از کتان باشد. این ماده هوا را به حرکت در می آورد و شما دیگر نگران بیماری های پوستی مانند قارچ نخواهید بود.

1. خصوصیات پای خود را بشناسید!

اولین گام در خرید کفش مناسب پیاده روی این است که به پای خود توجه کنید و ویژگی‌های آن را بشناسید. پای افراد، شکل و فرم‌های متفاوتی دارد. همین‌طور، پاها درانداز‌ی پنجه و طول و شکل کف و… تفاوت‌هایی دارد.
علاوه‌بر این برخی پاها، دچار ناهنجاری به‌خصوصی از جمله صافی کف پا، گودیِ بیش‌ازحد و… هستند. بنابراین باید کفش مناسب با ویژگی‌های پای خود را تهیه و استفاده کنید. اگر برای‌تان مقدور است کفش خود را سفارش دهید. در این‌صورت کفش مناسب شما، پس از قالب‌گیری از پا، ساخته می‌شود.

2. به تغییرات پای‌تان توجه کنید!

در گذشته فکر می‌کردند سایز پای بزرگسالان تغییر نمی‌کند، اما این‌طور نیست. سایز انواع کفش‌ها در برندها متفاوت است. پاها باید هر دو سال یکبار اندازه‌گیری شوند. گاهی سایز پا تغییر نمی‌کند؛ اما فرم آن دچار تغییر می‌شود. پس حتما باید در حین خرید کفش مناسب پیاده روی این نکته را در نظر گرفت.

3. کفش مناسب پیاده روی بخرید، نه کفش دو!

چه کفشی برای ایستادن مناسب است؟

کفش‌های مخصوص دویدن انعطاف‌پذیرتر و یک بالشتک اضافی در زیره کفش برای کنترل فشار حاصل از دویدن دارند. درحالی که کفش پیاده‌روی این‌طور نیست و جنس سفت‌تری دارد. اگر اهل دویدن و پیاده‌روی هستید، توصیه می‌کنیم برای هر کدام یک جفت کتانی جداگانه تهیه کنید.

راهنمای خرید کفش مناسب پیاده روی

4. خرید کفش را به پایان روز بیندازید!

بهتر است در پایان روز یا عصر به بعد برای خرید کفش مناسب پیاده روی بروید. در طول روز پا متورم است. همچنین پاها، هنگام دویدن یا راه رفتن منبسط می‌شوند، بنابراین ممکن است سایز اشتباه را خریداری کنید.

5. جوراب‌های مخصوص پیاده‌روی خود را همراه داشته باشید!

اگر برای پیاده‌روی از جوراب مخصوصی استفاده می کنید؛ حتما آن را همراه خود ببرید. هنگام امتحان کفش پیاده روی باید جورابی را به پا داشته باشید که قرار است با آن بپوشید.

6. کفش جا باز می‌کند یا نه؟

هیچ کفشی را به امید جا باز کردن یا برعکس کیپ پا شدن نخرید. پای شما در کفش پیاده روی و دویدن باید از همان ابتدا و هنگام خرید احساس راحتی کند. کمی در فروشگاه راه بروید و از راحتی و متناسب بودن آن مطمئن شوید.

7. کفش نباید خیلی تنگ یا خیلی گشاد باشد!

در این خصوص یک استانداردی وجود دارد. فاصله بین انگشت شست تا جلوی کفش نباید بیش از 2 سانتی‌متر باشد. پا هنگام قرار گرفتن در كفش ورزشی باید قادر به تکان‌دادن آزادانه همه انگشتان باشد. همچنین اندازه پاشنه کفش هم باید کاملا متناسب باشد و در
پیاده روی نباید پاشنه شما در کفش لغزشی داشته باشد.

تنگ نبودنئ کفش پیاده‌روی

عمر کفش مناسب پیاده روی چقدر است؟

هرکفشی، عمر مفید مشخصی دارد و به اندازه‌ی معینی می‌توان از آن استفاده کرد. در این خصوص چند عامل، تاثیرگذار هستند و باتوجه به این عوامل باید برای عوض کردن کفش تصمیم گرفت.

نهایتا 800 کیلومتر با هرکفشی پیاده روی کنید!

کفش پیاده روی برای حدود 550 الی 800 کیلومتری (350 الی 500 مایل) ساخته می‌شود. این مسافت البته برای شرایطی است که با کفش‌تان، فقط پیاده روی کنید و با آن ندوید. کفش پیاده‌روی کمتر از کفش دویدن به زمین کوبیده می‌شود، اما با این وجود، بعید است که بیش از 800 کیلومتر عملکرد مفیدی داشته باشد یا حتی دوام بیاورد.

باید وزن خود را در نظر بگیرید!

وزن افراد در طول عمر کفش موثر است. هرچه وزن شما بیشتر باشد، سرعت فرسودگی کفش‌تان نیز بیشتر می‌شود. اگر شما هم به کاهش وزن و سایز و لاغر شدن نیاز دارید، حتما همین حالا اقدام کنید.

تاثیر زمان و مقدار پیاده روی بر عمر کفش

اگر روزانه 30 دقیقه یا به‌طور متوسط سه تا چهار ساعت در هفته پیاده‌روی می‌کنید، هر شش ماه کفش‌های خود را عوض کنید. اگر روزانه 60 دقیقه یا به‌طور متوسط هفت ساعت در هفته پیاده‌روی می‌کنید، هر سه ماه یک بار کفش‌های خود را تعویض کنید.

چند راهکار طلایی برای افزایش طول عمر کفش مناسب پیاده روی

اگر نکاتی که در زیر آمده را رعایت کنید عمر کفش خود را بیشتر خواهید کرد و به مدت زمان طولانی‌تری می‌توانید از آن استفاده کنید.

1. انواع کفش مناسب پیاده روی خود را فقط برای پیاده‌روی‌های ورزشی استفاده کنید. آن‌ها را برای تمرینات ورزش بدنسازی و کار با وزنه استفاده نکنید. حتی بهتر است کفش پیاده روی را هر روز نپوشید.
پوشیدن هر روز کفش پیاده روی باعث ساییدگی کفش می‌شود. همچنین بیشتر در معرض رطوبت و باکتری‌های پا قرار می‌گیرد که همین امر کفش را زودتر پوسیده می‌کند.

2کفش‌های خود را پس از استفاده در محیط باز قرار دهید تا خشک شود. پس از هر پیاده روی طولانی، همان‌طور که شما عرق می‌کنید، پاها نیز در کفش عرق می‌کنند. پس باید حتما خشک شوند. از این رو لازم است کفش را در محیط باز قرار دهید و اگر امکان دارد کفی آن را خارج کنید تا کاملا هوا در آن جریان داشته باشد.

3نیازی به شستن کفش مناسب پیاده‌ روی نیست؛ اما اگر تصمیم دارید کفش را بشویید از صابون ملایم و آب سرد استفاده کنید تا چسب کفش از بین نرود. برای خشک کردن کفش‌ها بهتر است آن را در هوای آزاد خشک کنید تا این‌که آنها را در خشک کُن بیندازید. از گرما دادن به کفش خودداری کنید، زیرا این کار باعث خرابی سریع چسب می‌شود.

4. کفی‌های کفش ارزان هستند، پس می‌توانید برای بهداشت و راحتی بیشتر پا مرتب آنها را تعویض کنید. عوض کردن کفی کفش، غیر از این که از کفش شما محافظت می‌کند برای آسایش بیشتر پا هم مهم است.

5. برنامه‌ریزی کنید که کفش‌های پیاده‌روی خود را هر سه تا شش ماه یا هر ۸۰۰ کیلومتر تعویض کنید.

انتخاب کفش مناسب هر فرم پا

فرم پا در افراد مختلف حتی اگر سایز یکسانی داشته باشد، متفاوت است. هنگام خرید کفش به فرم کفش توجه کرده و کفشی مطابق فرم پای خود خریداری کنید.

کفش مناسب پیاده‌روی بر اساس فرم پا

انتخاب کفش مناسب پیاده روی با قوس پا

قوس کف پا، قوسی است که به‌طور طبیعی در کف پا برای تعادل بدن وجود دارد. مقدار قوس پا به استخوان‌های کف پا، عضلات، رباط‌ها و تاندون‌ها بستگی دارد. این قوس برای توزیع متعادل وزن بدن روی پاها لازم است؛ اما ممکن است در بعضی افراد این قوس اصلا وجود نداشته باشد (صافی کف پا) یا در بعضی افراد خیلی زیاد و شدید باشد (گودی کف پا).

نکته: ناهنجاری پاها در انتخاب کفش خوب برای پیاده روی یا هر فعالیت دیگری، حین خرید تأثیرگذار است. چون باید کفش مناسب فرم پای خود را خریداری کنید.

برای مشاوره و خرید صندل با مدیر فروش سهند تماس بگیرید : 02191300014

شماره واتساپ : 09015855580

پیج اینستاگرام سهند : sahanshoes_co

خریدی بدون واسطه و مستقیم از تولیدی برند سهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت