سبد خرید
مدل-کفش-1400

برای عید چه کفشی بخریم؟

راهنمای خرید کفش عید

به این نکات توجه کنید تابرای کفش عید. کفشی را انتخاب نمایید که علاوه بر کیفیت بالا، به پای شما آسیب نرساند چرا که سلامت پا اهمیت فراوانی دارد و پا قلب دوم انسان است.

گول فروشنده ها را نخورید:

هنگام خرید کفش حتما آن را بپوشید و با آن قدم بزنید، کفش راحت همان روز اول باید راحت باشد، در غیر این صورت در درازمدت شما را اذیت خواهد کرد پس گول فروشنده ها را نخورید و اگر کفش موردنظرتان پای شما را اذیت می کند، هرگز حرف فروشنده ای را که می گوید کفش کوچک تر بردارید چون به مرور زمان جا باز می کند نپذیرید، این ها همه راهکار های فروش است که با آن ها شما را گول می زنند.

کفش از قد نه، بلکه از پهنا جا باز می‌کند

کفشی را که پایتان می‌کنید دقت کنید از قد کوچک نباشد. به بیان واضع‌تر هم سایز پا باشد. پشت و شست پایتان را اذیت نکند. اگر دقت نکنید و از پشت پایتان را اذیت کند باعث ایجاد تاول شده و از جلو ممکن است ناخن پایتان را سیاه کند و نهایتا به افتادن آن منجر شود. اگر کفش‌تان از کناره پاهایتان را اذیت کرد (البته نه به مقدار زیاد) نگران نباشد با چندبار پوشیدن جا باز می‌کند. هزینه کردن برای کفش اغلب ارزان نیست و در بسیاری از مواقع، وقت زیادی از ما می‌گیرد پس تا جایی که می‌شود دقت کنید تا پول و زمان را هدر ندهید و به سلامتی خود آسیب نترسانید.

رنگ سال 2022

پاشنه استاندارد حتی برای مردان

گاهی اوقات برخی افراد برای کمردرد و زانودرد به پزشک مراجعه می‌کنند و پزشک معالج به آنها می‌گوید که اشکال از کفش‌شان است و بهتر است آن را عوض کنند. اکثر این مشکلات به وجود آمده در فرد، به علت نداشتن پاشنه استاندارد و مناسب کفش‌هاست. پاشنه به معنای شیب منطقی و متعادل کفش است. این شیب مناسب برای کفش‌های مردانه هم وجود دارد که باید در هنگام خرید به آن توجه کرد. برای خانم‌ها بهتر است از پاشنه‌های یک تکه یا به اصطلاح از کفش‌های لژدار استفاده کنند. (۳ الی ۵ سانت پاشنه منطقی است)

کفش عید مردان

در انتهای روز کفش بخرید:

سعی کنید برای خرید کفش روزی را که فرصت کافی دارید و بازار خلوت تر است برای این کار اختصاص دهید. بهتر است در ساعات پایانی روز کفش بخرید زیرا در بعد از ظهر پاها ورم کرده و سایزشان تغییر می کند. اگر روز کفش بخرید ممکن است در شب، وقتی پاهایتان در اثر پیاده روی ورم می کنند، حس کنید کفش ها پاهایتان را می زنند و برایتان کوچک شده اند.

به کفی کفش عید توجه کنید:

در انتخاب کفش مناسب برای عید نوروز به کفی کفشتان توجه کنید. کفشی مناسب است که اولاً کف آن ضخیم باشد و داخل کفش، کفی تعبیه شده باشد. کفی باعث می شود از فشار وارده به پنجه های شما کاسته شود. در کفش های پاشنه بلند، کفی میزان فشار به پا را اندکی کاهش می دهد و از ایجاد فشار و تنش به پا ها جلوگیری می کند. اگر کفش شما فاقد کفی است، باید کفشی را بخرید که با گذاشتن کفی جداگانه، کفش به پایتان تنگ نباشد.

نکاتی درباره خرید کفش مردانه

پاشنه های کفشتان باید پهن باشد:

پاشنه پهن میزان فشار را بر روی پا های شما کاهش می دهد پس کفشی را بخرید که پاشنه پهن داشته باشد تا پاهای شما سالم باشند. برای استفاده مداوم و روزمره، کفشی را بخرید که پاشنه آن پهن باشد ، کفش دارای پاشنه باریک به پاها آسیب می زند.

کفش عید

کفش عید شما باید دارای بند های عریض باشد:

کفش هایی را انتخاب کنید که بند نازک نداشته باشد زیرا هرچه بند ها نازک تر باشند، پاهای شما بیشتر اذیت می شوند و احتمال پیچ خوردن پا افزایش می یابد. هرچه بند کفش ها پهن تر باشد، پوشیدن آن ها ساده تر خواهد بود. این بند ها پای شما را داخل کفش ثابت نگه می دارند و به ثبات حرکت شما کمک خواهد کرد.

 مدل کفش  برای بهار و تابستان

در بسیاری از موارد کفش‌های بهاره قابل استفاده برای تابستان هم هستند و ما معمولا به علت گرمی هوا، مدل‌های راحت و باز را انتخاب می‌کنیم؛ اما بهتر است به این موضوع نیز توجه کنیم که در این فصل‌ها گرده‌ها و غبارها به راحتی قابل جا به جایی هستند که باعث ایجاد حساسیت‌هایی از جمله اگزما بر روی پوست پا می‌شوند. پس سعی کنید کفش‌تان زیاد باز نباشد و اگر هم بود با جوراب بپوشید تا از پوست خود محافظت کنید.

کفش عید

کفشی که بتوانیم با چند دست لباس‌ ست کنیم

اگر لباس‌هایتان دیپلمات و رسمی است پس به سراغ کفش‌‍‌های رسمی و چرم بروید و اگر لباس‌‍‌هایتان راحتی است به دنبال کفش‌های اسپرت و انواع کتانی‌ها بروید. رنگ کفش را سعی کنید خنثی انتخاب کنید تا بتوانید با بیشتر لباس‌هایتان ست کنید. «ایرنا زندگی» در گذشته درباره رنگ‌های خنثی توضیح داده است که می‌توانید اینجا بخوانید. کفش‌هایتان را هر بار واکس بزنید و اگر جنس کتان یا پارچه‌ای دارد هر بار تمیز کنید؛ زیرا گرد و غبار کفش را می‌پوساند. اگر جنس کفش‌تان هُرس است از اسپری مخصوص آن استفاده کنید تا پرزها طبیعی آن از بین نرود.

نکات کلیدی هنگام انتخاب کفش

 • کفشی بخرید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد.
 • سایز درج شده بروی کفش را ملاک قرار ندهید و کفش را بپوشید.
 • از به پا کردن کفشهای پاشنه بلند به مدت طولانی خودداری کنید.
 • هنگام امتحان کفش توجه داشته باشید که پاشنه پاهای شما نباید درون کفش بلغزد.
 • کفش های تنگ و کفشهای گشاد نپوشید.
 • برای مشاوره و خرید با مدیر فروش سهند تماس بگیرید : 02191300014

  شماره واتساپ : 09015855580

  پیج اینستاگرام سهند : sahanshoes_co

  خریدی بدون واسطه و مستقیم از تولیدی برند سهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت