سبد خرید

انواع استایل شیک مردانه

انواع استایل شیک مردانه

آیا دوست دارید که مردی جذاب و تاثیرگذار باشید؟ فکر می‌کنید علاوه بر زبان بدن و طرز رفتارتان چه چیزهای دیگری وجود دارند که می‌توانند چنین تأثیری ایجاد کنند؟ درست حدس زدید. لباس‌ها و استایل مردانه شما هم بدون آن‌که بدانید زبان گویایی دارند.

شناخت انواع استایل به شما کمک می‌کند تا با توجه به ویژگی‌های شخصیتی‌تان پوشش مناسبی انتخاب کنید.

 

استایل شیک مردانه
استایل شیک مردانه

 

برای تبدیل شدن به مردی خوش پوش و خوش سلیقه و برای اینکه دیدی جامع نسبت به انواع استایل مردانه پیدا کنید، تا پایان این مقاله ازکفش سهند همراه ما باشید.

اهمیت داشتن استایل شخصی برای آقایان

نوع لباس پوشیدن یک مرد تاثیر زیادی بر اطرافیانش دارد. برای انتخاب استایل مناسب، لازم است شما به عنوان یک آقا، موقعیت اجتماعی و علاقمندی‌های خود را در نظر بگیرید.

 

شما باید بدانید که کدام استایل مناسب کدام محیط است. هنگام انتخاب لباس‌هایتان در نظر بگیرید که قصد شرکت در یک جمع رسمی را دارید یا می‌خواهید صرفا با دوستانتان به تفریح و گردش بروید؟

لباسی که می‌پوشید می‌تواند شما را مسن‌تر یا کم سن‌تر نشان دهد. در استایل شخصی که انتخاب می‌کنید؛ باید فصل را هم در نظر بگیرید. اگر تابع مد روز هستید، می‌توانید با هوشمندی استایل شخصی خود را با مد روز پیش ببرید.

به هر حال تمام این‌ها مواردی است که اهمیت داشتن استایل شخصی برای آقایان را نشان می‌دهد. با آگاهی از این موارد می‌توانید شخصیت مؤثر و منحصر به فرد خود را به دیگران نشان دهید.

استایل مردانه
استایل مردانه

انواع استایل مردانه

انواع متفاوتی از استایل‌های مردانه وجود دارند. این شما هستید که باید با توجه به علایق و شرایط خود بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنید. شرایط بیرونی اعم از فصول سال، رسمی یا غیر رسمی بودن محیط و ترندهای سال بر این دسته‌بندی‌ها تاثیر گذارند.

انواع استایل مردانه بر اساس میزان رسمیت

شما باید بسته به محیط‌های کاری و فعالیت خود، تیپ‌های متفاوتی داشته باشید. در ادامه چهار استایل مردانه که از نظر رسمیت با هم متفاوتند را بررسی می‌کنیم.

استایل مردانه رسمی

یک دست کت و شلوار خوش‌دوخت، مهم‌ترین مولفه‌ این استایل است. در صورت استفاده از کراوات باید رنگ آن را متناسب با کت و شلوار خود انتخاب کنید.

کمربند و کفش در این استایل معمولا از جنس چرم و هم رنگ انتخاب می‌شوند. یک ساعت مچی رسمی (ترجیحا با بند چرمی) تکمیل کننده‌ استایل رسمی مردانه است.

به طور کلی مردانی که استایل رسمی را انتخاب می‌کنند، طرز فکر مستقلی دارند و معمولا از مد پیروی نمی‌کنند.

استایل مردانه
استایل مردانه

کارفرمایان بیشتر انتظار دارند که محیط دفتر را مطابق با اصول رسمی و اداری نگه دارند. به همین دلیل مردان در محیط دفتر باید لباس و استایلی رسمی داشته باشند. با این حال امروزه شرکت ها به کارکنان مرد خود اجازه میدهند، به صورت نیمه رسمی در محیط دفتر نیز حضور داشته باشند مانند پوشیدن شلوار جین!.

در بیشتر مواقع برای داشتن یک استایل رسمی مردانه (Men’s formal style)، شما باید فقط یک کت و شلوار یا اسموس را با هم ست کنید. با این حال اگر میخواهید جزئیات دیگری به آن اضافه کنید، می توانید از یک سنجاق و یا دستمال برای کت بهره بگیرید. کروات مشکی یا پاپیون نیز کاملا رسمی است و میتوان برای یک مهمانی، که مردم لباس های رسمی به نام لباس شب میپوشند از آن استفاده برد.

مردم همیشه شما را به خاطر ظاهر تان قضاوت خواهند کرد، لباس های رسمی لباس خیابانی نیستند که بتوانید به هر شکلی که میخواهید آنها را ست کنید. هنگام لباس پوشیدن برای محل کار و مراسم رسمی، باید هوشمندانه عمل کنید. برای مثال لباس های گشاد قطعا از رده خارج می شوند زیرا این نوع پوشش؛ شما را غیر حرفه‌ای نشان میدهند.

 

استایل مردانه
استایل مردانه

 

بهترین و جدیدترین ست های کت شلوار داماد 2022

 • برای داشتن استایل رسمی مردانه، کت و شلوار شما مردان نباید خیلی تنگ و یا خیلی بزرگ و گشاد باشد. کت و شلوار باید قبل از شانه های شما با دیوار تماس بگیرد. یکی دیگر از نشانه های تناسب اندام این است که بتوانید به راحتی دستانتان را روی هم بگذارید.
 • در استایل  رسمی مردانه؛ آستین کت و شلوار شما باید مابین مچ دست و انگشت شست شما قرار بگیرد و نباید از آستین زیر پیراهن بلندتر باشد.
 • سجاف شلوار باید بالای کفش شما را لمس کند و روی شلوار نیفتد. بیشتر از رنگ های مشکی و یا قهوه ای که قابل ست کردن با همه کت و شلوارها هستند استفاده کنید. کفش با جنس چرم انتخاب عالی است.
 • در تیپ رسمی مردانه؛ میتوانید از زیر پیراهن و یا تیشرت برای زیر کت بهره بگیرید. توجه داشته باشید که قد تیشرت نباید بلند تر از کت باشد.
 • اگر کراوات میپوشید، رنگ آن باید هم پالت، کت و شلوارتان باشد و بلندی آن از کمربند شلوارتان عبور نکند.
 • هنگام خرید کت و شلوار رسمی مردانه، به سراغ لباس های چند منظوره بروید که بتوانید آنها در عروس و مهمانی و در شرکت استفاده کنید. برای خرید کت و شلوار به دو نکته توجه کنید رنگ پوست و فصلی که میخواهید بپوشید.
 • تیپ رسمی مردانه
  تیپ رسمی مردانه
 • در تیپ رسمی مردانه؛ برای داشتن تناسب کامل اندام، اندازه گیری دقیق انجام دهید.
 • آستین های لباس رسمی شما نباید کوتاه تر و یا بلندتر از استخوان مچ دست شما باشد.
 • در صورت انتخاب پیراهن رسمی، اگر واقعا میخواهید یک پیراهن کاملا مناسب داشته باشید، باید شانه و بازوهای شما بدون تنش باشند.
 • در لباس رسمی آقایان، طول ایده آل شانه باید طوری باشد که دقیقا انتهای خط شانه را لمس کند.
 • برای بررسی طول مناسب پیراهن رسمی مردانه، ابتدا آن را در زیر شلوار خود قرار دهید و سپس بازوهایتان را بلند کنید تا ببینید که آیا هنوز در جای خود ثابت مانده است یا خیر.
 • برای اندازه گیری یقه ایده آل، دو انگشت خود را داخلش قرار دهید تا مطمئن شوید که نه خیلی تنگ است و نه گشاد باشد.
 • برای بررسی طول مناسب پیراهن، ابتدا آن را در زیر شلوار خود قرار دهید و سپس بازوهایتان را بلند کنید تا ببینید که آیا هنوز در جای خود ثابت مانده است یا خیر؟
 • برای اندازه گیری یقه ایده آل؛ دو انگشت خود را داخلش قرار دهید تا مطمئن شوید که نه خیلی تنگ است و نه شل.

 

تیپ رسمی مردانه
تیپ رسمی مردانه

 

تیپ رسمی مردانه
تیپ رسمی مردانه

 

تیپ رسمی مردانه
تیپ رسمی مردانه

 

 

استایل خیابانی مردانه، یکی از محبوب ترین استایل لباس مردانه است

هرچیزی که داغ و شیک و نشأت گرفته از خیابان باشد، سبک خیابانی است.

استایل خیابانی مردانه (Men’s street style) که به آن لباس خیابانی نیز میگویند، سبکی محبوب است که مردم هر روز در زندگیشان از آن استفاده میکنند. این استایل از قرن ۲۰ ام وارد دنیای مد شده است. در واقع هر چیزی که داغ و شیک و نشأت گرفته از خیابان باشد، سبک خیابانی است.

بسیاری از استایل های که امروزه استفاده میشوند از ظاهر لباس خیابانی بهره میگیرند. از جمله سبک های هیپ هاپ و هیپی. اگر به ظاهر و نکات مد توجه کنید خواهید فهمید که در استایل لباس خیابانی چه اتفاقی می افتاد. استایل لباس خیابانی از دل خود مردم و طبق مد روز بیرون می آید و برگرفته از هیچ طراح خاصی نیست.

 

 

استایل خیابانی مردانه
استایل خیابانی مردانه

 

استایل بهاری

مردانه

برای داشتن یک استایل مردانه شیک باید رنگ لباس‌های خود را با فصلی که در آن قرار دارید هماهنگ کنید. یک پیراهن کتان یا جین با رنگ ملایم بنفش، یاسی یا آبی کمرنگ یک انتخاب خوب برای فصل بهار است. برای ست کردن این پیراهن‌ها می‌توانید از یک شلوار کتان یا مخمل کبریتی که ترجیحا رنگی هماهنگ و تیره‌تر از پیراهن شما داشته باشد، استفاده کنید.

استایل خیابانی مردانه
استایل خیابانی مردانه
استایل خیابانی مردانه
استایل خیابانی مردانه

 

استایل خیابانی مردانه
استایل خیابانی مردانه

نکاتی که در ادامه آن‌ها را مطرح می‌کنیم را حتما بخوانید و در لباس پوشیدنتان از آن‌ها استفاده کنید تا همیشه جذاب باشید.

 • بهتر است در کمد خود یک پیراهن طوسی و یک کمربند مشکی ساده داشته باشید؛ این دو  به راحتی با لباس‌های مختلف ست می‌شوند.
 • اگر می‌خواهید جوان‌تر به نظر برسید از کراوات‌های باریک تیره‌‌رنگ استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از آسیب دیدن و برق افتادن پیراهن‌ها هنگام اتو، یک تکه پارچه کتان بین پیراهن و اتو قرار دهید.
 • استفاده از اکسسوری‌های مردانه مانند شال، دستمال گردن، دکمه سردست، ساعت مچی و … می‌تواند ظاهر شما را بسیار خاص‌تر و جذاب‌تر کند.
 • اگر می‌خواهید از مد روز فاصله نگیرید، هر سال پیراهنی به رنگ سال بخرید و در تیپ‌های کژوال خود از آن استفاده کنید.
 • مطابق با سن خود لباس بپوشید.
 • اگر اندام چاقی دارید، پیراهن‌های راه راه عمودی برای شما انتخاب مناسب‌تری هستند و اگر لاغر اندام هستید، بهتر است از پیراهن‌های چهارخانه و راه راه افقی استفاده کنید.
 • داشتن یک شلوار مشکی و پیراهن آکسفورد از ملزومات کمد لباس آقایان شیک پوش است.

سخن آخر

همان‌طور که گفته شد، کاربرد اکسسوری‌ها می‌تواند شما را جذاب‌تر کند؛ اما استفاده افراطی از آن‌ها باعث می‌شود که ظاهری شلخته پیدا کنید. در استایل‌های رسمی تنها از ساعت مچی و یک دستبند مردانه چرم هماهنگ با آن استفاده کنید. برای استایل‌های نیمه‌رسمی و کژوال هم سعی کنید تنها از یک گردنبند، دستبند، ساعت و انگشتر استفاده کنید

امیدواریم خواندن این مطلب برای شما مفید باشد و بتوانید با توجه به سلیقه‌ شخصی خود و نکاتی که گفتیم، بهترین انتخاب‌ها را برای استایل شخصی مردانه خود داشته باشید. اگر درباره انواع استایل مردانه و نحوه انتخاب لباس در هر سبک، سوالی دارید، می‌توانید آن را از ایده آل مگ بپرسید.

برای مشاوره و خرید عمده صندل با مدیر فروش سهند تماس بگیرید : 02191300014
شماره واتساپ : 09015855580
پیج اینستاگرام سهند : sahanshoes_co
خریدی بدون واسطه و مستقیم از تولیدی برند سهند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال به کل کشور
تضمین اصالت و کیفیت کالا

فروش عمده و مستقیم از کارخانه

۶ ماه ضمانت